Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

O nas

Odlewnia, działająca od lutego 2002 roku w ramach Zakładów Mechanicznych BUMAR ŁABĘDY S.A. a obecnie jako samodzielny podmiot, ma za sobą ponad 50 lat tradycji i doświadczeń w produkcji odlewów staliwnych. Nasze wyroby stosowane są w maszynach budowlanych, górniczych i do kruszenia skał, w energetyce, przemyśle cementowym, w hutnictwie i do budowy statków. W przeszłości, jak także i obecnie, produkty Odlewni są składnikami wojskowych pojazdów pancernych. Dzięki doświadczeniu i spełnianiu oczekiwań klientów udało nam się zdobyć zaufanie zarówno w kraju jak i za granicą.

Aby sprostać wyzwaniom rynku, czynimy nieustanne starania w zakresie utrzymania jakości wyrobów, doskonalenia metod produkcji oraz podnoszenia kwalifikacji naszych pracowników. Jakość produkowanych odlewów, sprawdzana w niezależnym nowoczesnym laboratorium badawczym, potwierdzona jest posiadanymi przez nas certyfikatami i świadectwami Towarzystw Kwalifikacyjnych takich jak Det Norske Veritas, Germanisher Lloyd, Bureau Veritas, American Bureau of Shipping. Wdrożony i stosowany jest System Zarządzania Jakością wg PN-EN ISO 9001:2009.

Ponad połowa odlewów, w sposób pośredni lub bezpośredni, eksportowanych jest do krajów Europy Zachodniej i Północnej. Odlewy mogą być dostarczane w stanie surowym lub obrobionym mechanicznie.

Spółka bierze czynny udział w pracach organizacji branżowych, jak również krajowych i regionalnych organizacjach gospodarczych (Odlewnicza Izba Gospodarcza - członek).